Azerbaycan Milli Meclisi İdarî Teşkilatı Heyetinin Kurumumuzu Ziyareti

Azerbaycan Milli Meclisi İdarî Teşkilatı Heyetinin Kurumumuzu Ziyareti

Azerbaycan Milli Meclisi İdarî Teşkilatı tarafından 10 Ocak 2023 tarihinde kurumumuza resmi bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Heyette, Azerbaycan Milli Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Amaşov, Ekonomik Yasama Şubesinin Başkanı Muhammed Bazıqov, Milli Meclis Komiteler ve Komisyonların Çalışmalarının Organizasyonu Şubesi Başkanı Gülnare İsmayılova, Yürütme Makamlarıyla İlişkiler Şubesi Başkanı Şakir Şabanov, Kamu Hizmeti ve İnsan Kaynakları Şubesi Başkanı Ayan Murtuzova, Bilgi Kaynakları ve Teknolojileri Şubesi Başkanı Şahin Hasanov, Uluslararası İlişkiler Şubesinin Parlementolar Arası İşbirliği Sektörü Başkanı, Mir Kamal Ali-zade, Kütüphane Başkanı Mehman Namazov, Komite ve Komisyonların Çalışmalarının Organizasyonu Şubesi Arşiv Başkanı Şehla Celilzade, Uluslararası İlişkiler Şubesi Danışmanı Xuraman Abdullayeva yer almıştır.

Heyet, Başkanımız Prof. Dr. Uğur Ünal tarafından karşılanmış ve heyete kurum toplantı salonunda Devlet Arşivleri Başkanlığı iş ve işlemleri hakkında bilgiler verilmiştir. Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Amaşov burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirmiş, ayrıca Azerbaycan Meclisi İdarî Teşkilatı hakkında kısa bir bilgi vermiştir. Yüz yüze görüşmelerin akabinde Arşiv çalışma birimlerimiz gezilmiş yerinde incelemeler yapılarak heyetimize Devlet Arşivleri Başkanlığı hakkında bilgiler verilmişitr.